תשלום היטל השבחה מתבצע באחד משלושה מקרים: אישור תכנית בניין עיר, אישור הקלה, או אישור שימוש חורג, אשר מובילים לעלייה בשווי הנכס. הגוף המטיל את ההיטל על חוכרי או בעלי הנכס הוא הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, כאשר ההיטל עומד על 50% משווי ההשבחה.

קרא עוד

שמאי מכריע הינו שמאי מקרקעין שנבחר על ידי משרד המשפטים להכריע בסוגיות שמאיות סביב היטל השבחה תביעה לפיצוי מפגיעה מתכנית ועוד.

קרא עוד

קיימים כמה נושאים המייחדים נכסים הממוקמים בירושלים, נושאים אלו מעלים ביתר שאת את חשיבות שכירת שירותיו של שמאי מקרקעין, בנכסים באזור ירושלים.

קרא עוד

כיצד מעריכים שווי דירה ? כיצד קובעים שווי דירה או נכס ? שווי דירה מגלם בתוכו המון פרמטרים להבדיל מעסקאות אחרות שאנחנו עושים בחיינו כמו קניית רכב ומוצרים אחרים, אין נוסחה אחת פשוטה להעריך שווי של דירה.

קרא עוד

שירותיו של שמאי מקרקעין באזור יהודה ושומרון או בקצרה בראשי תיבות יו"ש או איו"ש, הוא הכרחי בעסקאות נדל"ן ובמכירת/קניית נכסים באזור יהודה ושומרון, מכיוון שהחוק הירדני חל על אזור יהודה ושומרון, וכן בגלל מיעוט העסקאות המדווחות באזור, דבר המקשה על הערכת שווי הנכסים.

קרא עוד

למה בכלל צריך ליווי של שמאי מקרקעין בעסקה שמעורב בה דייר מוגן? אתם עומדים לקראת רכישת/מכירת דירה העונה להגדרה החוקית 'דיירות מוגנת'? כדאי מאוד שתדעו, מהי 'דיירות מוגנת'? מה הם המורכבויות ברכישת/מכירת דירה או נכס קרקעי שכזה? ואיך שמאי מקרקעין יעזור לכם מאוד בעיסקה כזו? ריכזנו עבורכם את כל המידע הנחוץ בכתבה הבאה.

קרא עוד

תל אביב נחשבת לאחת הערים הכי מבוקשות מבחינה נדלנ"ית במדינת ישראל הן בתחום המגורים והן בתחום העסקי מסחרי. העיר נחשבת למרכז התעסוקה והכלכלה של מדינת ישראל. הביקושים בעיר תל אביבי למגורים ומסחר גדולים, ובעיר מתרחשים הליכי בניה והתחדשות רבים בתחום הנדל"ן והמקרקעין . מחירי הנדל"ן בעיר תל אביב הם מהגבוהים בארץ, לפיכך חשוב שכל עסקה בעיר תלווה בשמאי מקרקעין מוסמך .

קרא עוד

דוח אפס בגדול זה דוח שעורך שמאי מקרקעין המשקף את ההיתכנות הכלכלית של פרויקטים בנדל"ן. בדרך כלל שרוכשים פרטיים מעוניינים ברכישת דירה על ידי הלוואה עליהם להציג חוות דעת של שמאי מקרקעין . מאידך כאשר יזם נדלן או גוף מסחרי רוצה לבצע פרויקט בניה עליו להגיש דוח אפס לבנק על יד הדוח הבנק מעניק ליזם מימון לפרויקט.

קרא עוד

מחירי השוק נקבעים בדרך כלל בעיקר על ידי ביקוש והיצע אך יש פרמטרים נוספים שיכולים להשפיע על שווי הנכס . בעת ביצוע עסקת מקרקעין קיימת תחושה כי הגורמים הסובבים את העסקה מעוניינים להטות את מחירה כל אחד בהתאם לאינטרס המצוי בידו . ולפיכך קביעת שווי הנכס או הדירה חשובים לידיעה בעת כל ביצוע עסקה נדל"נית.

קרא עוד

רקע כללי תמ"א 38 תמ"א 38 הינה תוכנית לחיזוק מבנים מפני רעידת אדמה, הרעיון בתכנית שהיא יוצרת רווח לכל הצדדים. כיצד תדעו אם הבניין שלכם זכאי לביצוע פרויקט תמ"א? מה התמורה שאתם כדיירים מקבלים מהתכנית? והכי חשוב איך תשמרו על הזכויות שלכם מול הקבלן ותמקסמו את הרווח שלכם מול הקבלן ?

קרא עוד

כמה שווה דירתך? אחד הנושאים המורכבים והמסובכים ביותר בתהליך מכירה וקנייה של דירה היא קביעת השווי שלה. בדרך כלל עסקת נדל"ן כרוכה בתמורה גבוהה מאוד שמגיעה עד מיליוני שקלים, חשוב מאוד למוכרים ולקונים להנפיק את המקסימום מהעסקה לכל צד בעסקה ולשם כך יש להגיע לשווי ראוי לכל נכס ונכס.

קרא עוד

הוועדה המחוזית אישרה עקרונית את הקו הכחול בכפוף לתיקונים רבים. הקו צפוי לעבור בשכונות רבות בירושלים, בהן רמות, מרכז העיר, גוננים, פת ומלחה, וכן לאורך דרך חברון – עד לשכונת גילה. הקו יתחיל בשכונת רמות, ימשיך למרכז העיר ויתפצל שם לשתי שלוחות – האחת לכיוון גילה והשנייה לכיוון מלחה.

קרא עוד