איך מתבצעת הערכת שווי דירה?

בניגוד לעולם הרכב למשל, בו קיים מחירון ברור הקובע את מחירו של כל רכב ורכב, בעולם נכסי המקרקעין הדברים לא עובדים כך, אין פרמטרים אחידים וברורים לפיהם נקבעת ערכה  של דירה, כלומר, ברור שישנם פרמטרים הקובעים את ערך הדירה, והם רבים, אבל הם מורכבים מהרבה מאוד מרכיבים ומשתנים המצריכים עין מקצועית מאוד של שמאי מקרקעין מנוסה.  על כל זה במאמר הבא.

כיצד נקבעת ערכה של הדירה?

חשוב לדעת, כשאתה שואל את עצמך כמה שווה דירתך, ומנסה לחשב כל מיני חישובים ועשה כל מיני השוואות, שהדרך היעילה והפשוטה ביותר היא לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין לקביעת שווי הנכס. 

מי הוא השמאי?

שמאי מקרקעין הוא בעל מקצוע שמתמחה בהערכת שווי של נכסי נדל"ן עפ"י כלים וחומרים מקצועיים שעומדים לרשותו .  באמצעות שמאי מקרקעין תוכלו לקבל חוות דעת מקצועית מאוד ותפטרו את עצמכם מכאב הראש של הערכת שווי לדירה. מדובר בשיטה רשמית להערכת שווי נכסים, שבה משתמשים בנקים, חברות ביטוח עיריות וגורמים ממשלתיים נוספים שמחויבים לתת חוות דעת רשמית ומקצועית על נכס. 

מי אנחנו ומה המומחיות שלנו?

פאנו שמאות הינו משרד המתמחה בקביעת שווי נכסים ודירות. על מנת להעריך את שווי הנכס השמאי יבדוק כמה פרמטרים וביניהם  את המצב התכנוני של הדירה, המצב הקנייני של הדירה, המצב הפיזי של הנכס ועוד. 

בהתאם לכך השמאי יבצע בדיקה של עסקאות בקרבת הנכס הדומים במאפייניו לנכס הנישום. קיימות בדיקות נוספות שעורך השמאי על מנת להגיע לשוויו של הנכס.  

כאמור לעיל לעניין השווי השמאי מבצע בדיקות השוואתיות עם נכסים דומים שנמכרו באזור של הנכס הנבדק – במידע שמדווח לרשות המיסים ובמערכות מידע שונות המצויות בידיו של שמאי המקרקעין ויכולות להצביע על שווי ראוי לנכס. 

כפי שנאמר קודם לכן השמאי לוקח בחשבון את כל הגורמים הפיזיים המשפיעים על שווי הנכס, כגון: מצבו הפיזי, גודל השטח , מיקומו של הנכס, פוטנציאל עתידי, ביקוש והיצע בסביבת הנכס ועוד.  

קיימים מקרים רבים בהם השמאי מבחין בפרמטרים המשפיעים על שווי הנכס אשר אדם מן הישוב לא יבחין בהם.  

ברוב המקרים נתונים אלו ישפיעו באופן ישיר על שווי הנכס, על מנת לסבר את האוזן ניתן להביא דוגמא מנכסים רבים שחלקים מהנכס בנויים בו ללא היתר. 

על פניו בעל הבית מתגורר בדירה שנים רבות גם בחלקים שאינם ללא היתר והדבר נעשה ללא ידיעתו. יכול שרק באירוע של מכר או בבדיקה של שמאי הנושא יובא לידיעתו וישפיע על נושא השווי באופן מהותי.  

תנו לנו לעשות לכם את העבודה, אנחנו טובים בזה.

לסיכום: אם אתם מעוניינים בהערכת שווי הנכס שלכם, משרד פאנו שמאות בניהולו של שמאי המקרקעין יואל פאנו יספק לכם הערכת שווי ראויה לנכס או הדירה שברשותכם. 

משרד פאנו שמאות מספק שירותי שמאות לאנשים פרטיים ולגופים ציבורים רבים, המשרד ישמח לעמוד לשירותכם בכל עת. תפנו אלינו עוד היום ותקבלו שירות יוצא דופן, מהיר, יעיל, אדיב ומדויק.

 להתראות. 

לפרטים נוספים צרו קשר>>>